Başlıksız Belge
Başlıksız Belge
 Kaygan Zeminde Araç Kullanma Kuralları
 Maddi Hasarlı Trafik Kazasında Ne Yapmalısınız
 Alınması Gereken Önlemler
 Trafik Kazasına Karıştığınızda Nasıl Davranmalı
 Hayat Kurtaran Trafik Kuralları
 
 
   Maddi Hasarlı Trafik Kazasında Ne Yapmalısınız

TRAFİK KAZASI İLE KARŞILAŞMAMIZ DURUMUNDA.

-Eğer maddi hasarlı bir trafik kazasına karıştıysanız; Trafik için ek bir tehlike yaratmayacak şekilde hemen durarak, trafik güvenliğini tehlikeye sokamadan aracımızda bulunan iki adet kırmızı ışığı yansıtan reflektörleri yol üzerindeki araçların 30m önüne 30m arkasına koyup işaretleme yapılarak tedbir alınması gerekir.

-Kazada yaralanma yada ölüm yoksa trafik yetkilisinin gelmesine gerek yoktur.Maddi hasarlı kazalarda,taraflar kendi aralarında kaza raporunu tutarlar,ehliyetlerin,ruhsatların ve trafik sigortalarının fotokopileri çekilir ve kaza tespit tutanağının birer nüshası da eklenerek taraflar birbirlerine evrakları ibraz ederler.Ancak taraflardan birinin alkollü olduğu gözleniyorsa,sigortası yoksa,ehliyeti yoksa yada araçlardan biri resmi hizmete mahsus ise trafik görevlilerinin mutlaka gelmesi gerekir.Aksi halde haklı da olsak mağdur oluruz.

ARAÇ İŞLETENLERİN HUKUKİ SORUMLULUĞU VE SİGORTA

Araç tescil sahibi olan herkes aracın yapacağı her türlü kaza sonucunda kesinlikle sorumludur.Aracı kendisi kullansada kullanmasada.Bu sebeple aracımızı mutlaka Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası yaptırmak zorundayız.Mali sorumluluk sigortası başkalarına vereceğimiz her türlü maddi veya manevi zararları taahhüt ettiği oranda karşılar.Önemle tavsiyemiz araç satın alırken veya satarken neter satışı yapmadan araç almayın ve teslim etmeyin.Tahmin dahi edemeyeceğiniz mağduriyetler doğabilir.

ZARAR,ZİYAN VE DAVA AÇMA; 
Trafik davalarına Trafik mahkemelerinde, bulunmadığı takdirde Sulh Ceza Mahkemesinde bakılır. Doğrudan doğruya sigortacıya karşı dava açıldığı gibi hukuk mahkemesine de dava açılabilir.

 
 
Tüm Hakları Saklıdır. Alpay Sürücü Kursları

  


 Tel : +90 226 811 07 07
 Faks : +90 226 811 23 24
 E-mail : info @ alpaysurucukursu.com.tr
 Adres : Rüstempaşa Mah. Gazi Paşa Cad. Hürriyet Sok. No:3 Merkez / Yalova / Türkiye
Yalova Sürücü Kursu - Yalova Motosiklet Eğitimi ve Fiyatları - YALOVA DA Kİ SÜRÜCÜ KURSU FİYATLARI - Yalova Ehliyet Fiyatları - Yalova Ehliyet Kursları - Yalova Motosiklet Eğitimleri - Yalova Sürücü Kursları - Yalova da A2 Motor Ehliyeti - Yalova da özel direksiyon dersi - Yalova da Ehliyetin adresi Alpay Sürücü Kursu - Yalova Ehliyet Kursu Fiyatları - Yalova da ki Sürücü Kursları - Google Tümceleri - Google Kelimeleri -
Ip: 18.205.176.39
Aktif Ziyaretçi: 0

Bugün Tekil: 41
Bugün Çoğul: 41

Toplam Tekil: 248274
Toplam Çoğul: 486866